
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 40 |
| Height | 830 µm |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 27 MHz |
| Interface | I²C |
| Bandwidth | 4.16 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 3 |
| Number of Bits | 10 |
| Operating Supply Current | 35 mA |
| Resolution | 1.25 B |
| Number of D/A Converters | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
